Advertising
Convoiul NATO implicat într-un accident în judeţul Vâlcea
24 feb. 2022, 10:11

Convoiul NATO implicat într-un accident în judeţul Vâlcea
Un conducător auto, soldat american, prezintă leziuni minore la un picior, dar a refuzat transportul la spital
Traficul rutier se desfăşoară cu dificultate pe DN 7, în judeţul Vâlcea, pe sensul Râmnicu Vâlcea-Sibiu, din cauza unui accident în care au fost implicate trei autovehicule militare din cadrul unui convoi NATO.
Potrivit IPJ Vâlcea, accidentul s-a petrecut pe raza localităţii Călineşti. Un conducător auto, soldat american, prezintă leziuni minore la un picior, dar a refuzat transportul la spital.
“VL – DN 7, km 217+600m, pe raza localității Calinesti, coliziune între 3 autovehicule militare- Convoi NATO – cetățeni americani, soldat doar cu pagube materiale, fără încărcătura militară. Se circula alternativ, traficul fiind blocat pe sensul Râmnicu Vâlcea-Sibiu”, transmit poliţiştii.
Sursa: Realitatea de Valcea
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News
























