Gestul inconștient al turistei atacată de urs la Barajul Vidraru

Gestul inconștient al turistei atacată de urs la Barajul Vidraru
Inconștiența extremă de care a dat dovadă o turistă de 72 de ani putea să o coste viața! Ce a făcut femeia când a văzut cum ursul se apropie de mașină?
Inconștiența extremă de care a dat dovadă o turistă de 72 de ani putea să o coste viața! Ce a făcut femeia când a văzut cum ursul se apropie de mașină?
Incident grav, luni după amiază, în județul Argeș. O femeie în vârstă de 72 de ani a fost mușcată de urs după ce a scos mâna pe geam să îi facă poză, la Barajul Vidraru.
Femeia, cetățean străin, era conştientă în momentul în care au ajuns echipajele medicale şi a putut comunica cu salvatorii în limba engleză. Ea avea plăgi produse prin muşcătură la nivelul brațului drept.
O nouă alertă de urs, dată în apropierea Capitalei! Este a doua, în doar câteva zile: unde a fost semnalată prezența animalului sălbatic
Din fericire, brațul a fost salvat de medici.
În zonă a fost emis un mesaj Ro-Alert.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 10:45 - Ninge în centrul țării. Drumarii intervin pe DN1
- 10:14 - Toți cei 5 marinari aflați pe remorcherul scufundat în zona Portului Midia, declarați morți
- 09:55 - A început ședința Coaliției, pentru deblocarea impasului legat de buget. Bolojan ar putea să accepte amendamentele PSD, la intervenția lui Nicușor Dan – SURSE/VIDEO
- 09:13 - Incendiu la Spitalul Bălăceanca. A fost activat Planul Roșu de intervenție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News











