Șofer de camion prins pe contrasens, pe Autostrada A2. Amendă și permis suspendat

Șofer de camion prins pe contrasens, pe Autostrada A2. Amendă și permis suspendat
Șoferul unui camion care a mers pe contrasens pe autostrada A2 a fost sancționat cu amendă și reținerea permisului de conducere pentru 120 de zile.
Șoferul unui camion care a mers pe contrasens pe autostrada A2 a fost sancționat cu amendă și reținerea permisului de conducere pentru 120 de zile.
Polițiștii din cadrul Brigăzii Autostrăzi - Biroul de Poliție Autostrada A2 București – Constanța au identificat un bărbat, de 51 de ani, care, la data de 20 ianuarie a.c., ora 17.40, a condus un autocamion pe Autostrada A2 București – Constanța și a efectuat manevra de întoarcere, continuând să se deplaseze pe contrasens, pe banda de urgență.
A fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.900 de lei și suspendarea exercitării dreptului de a conduce autovehicule, pentru 120 de zile.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News
























