VIDEO Festivalul Borşului Lipovenesc, în weekend, la Jurilovca

VIDEO Festivalul Borşului Lipovenesc, în weekend, la Jurilovca
40.000 de porții gratuite de borș de pește îi așteaptă pe turişti la Festivalul Forșului lipovenesc, ce are loc, pe 27 și 29 august la Jurilovca, județul Tulcea.
40.000 de porții gratuite de borș de pește îi așteaptă pe turişti la Festivalul Forșului lipovenesc, ce are loc, pe 27 și 29 august la Jurilovca, județul Tulcea.
“Vedeta” sărbătorii este borșul pescăresc, preparat la ceaun, , după rețetele noastre tradiționale, dar vom avea și alte preparate gustoase cu specific pescăresc.
Voia bună si atmosfera vor fi asigurate de artiști dobrogeni, Delia, Elena Gheorghe și Marcel Pavel .
Informații importante participanții la festival:
– Parcarea automobilelor este gratuită pe raza localității Jurilovca;
– În timpul festivalului urmați indicațiile voluntarilor legate de locurile de parcare;
– Parcați pe partea dreaptă a străzilor cu sens unic;
– Nu este nevoie să parcați lângă portul turistic. Un microbuz vă va prelua din locul unde ați parcat în aproximativ 10 minute.
Citește și:
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
- 20:42 - UE lansează „EU Inc”: firme înființate în 48 de ore, pentru a opri exodul companiilor spre SUA
- 19:36 - Scene de groază într-o familie din Iași: un bărbat și-ar fi omorât fiul și ar fi vrut să scape de cadavru
- 18:32 - Europa, în fața unei noi crize a carburanților: statele vecine intervin, România încă analizează
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News











