Advertising
LEGEA PRIVIND PLATA PENSIILOR PRIVATE REVINE PE MASA GUVERNULUI. TREI VARIANTE DISCUTATE DE EXECUTIV

LEGEA PRIVIND PLATA PENSIILOR PRIVATE REVINE PE MASA GUVERNULUI. TREI VARIANTE DISCUTATE DE EXECUTIV
Scris de Realitatea de Ialomita Publicat: 20 aug. 2025, 20:13
Guvernul discută din nou legea de plată a pensiilor private, după ce proiectul a fost retras în urma protestelor. Premierul Ilie Bolojan are pe masă trei variante, însă pleacă de la cea care permite retragerea a maximum 25% din contribuție, la momentul pensionării.
Citește și
- 08:11Miruță, la plajă în timp ce NATO este în alertă
- 08:01Miron Mitrea, atac dur la adresa lui Ilie Bolojan după incidentele cu drone:”Vrem să vedem ce le spui rușilor”
- 07:58Putin, avertisment dur pentru România: „Ceea ce i-a aparținut cândva va reveni mai devreme sau mai târziu la normal din punct de vedere istoric”
- 21:21Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „Față de Rusia trebuie protestat ferm, de fiecare dată când drone rusești intră în spațiul nostru aerian”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News


























