Ars de viu în propria casă

Ars de viu în propria casă
Un bătrân și-a pierdut viața într-un incendiu care i-a mistuit locuința, din satul Condeești, județul Ialomița.
Un bătrân și-a pierdut viața într-un incendiu care i-a mistuit locuința, din satul Condeești, județul Ialomița.
Trei echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au ajuns la fața locului.
"Pentru lichidarea incendiului, dar și pentru îndepărtarea efectelor negative, forțele de intervenție au acționat aproximativ două ore. Din nefericire, în interiorul casei a fost găsită o victimă carbonizată, bărbat în vârstă de aproximativ 87 de ani,"transmite ISU Ialomița.
Au ars acoperișul casei de locuit pe o suprafață de aproximativ 50 metri pătrați, mobilierul din două camere și alte bunuri din interior.
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost determinată de utilizarea unui coș de fum deteriorat.
Foto Arhivă
Sursa: Realitatea de Ialomita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:51 - Oana Gheorghiu sfidează CSM-ul: „Da, sunt vinovată că am cerut eliminarea pensiilor speciale”
- 20:49 - Simona Halep, ovații la Cluj înainte de meciul de retragere: „M-ați copleșit”
- 19:53 - Români prinși în violențele din Belfast: „Ne-au incendiat casele. Am fugit cu copiii”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News


























