Fără permis, prins cu 149 km/h prin Ciochina

Fără permis, prins cu 149 km/h prin Ciochina
Un tânăr de 25 de ani din Amara s-a ales cu dosar penal fiind prins de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea cu149 km/h în localitatea Ciochina.
Un tânăr de 25 de ani din Amara s-a ales cu dosar penal fiind prins de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea cu149 km/h în localitatea Ciochina.
Sâmbătă, 20 martie a.c., în jurul orei 00:30, aflându-se în serviciul de patrulare și supraveghere video pe DN2A-E60, în localitatea Ciochina, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat în trafic, un autoturism ce încălca regimul legal de viteză, respectiv 149 km/h în localitate. La volanul autovehiculului a fost identificat un bărbat în vârstă de 25 de ani, din orașul Amara, iar în urma verificărilor efectuate în bazele de date s-a constatat că acesta figurează cu permisul de conducere suspendat.
În cauză a fost întocmit dosar penal şi se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de „conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul de către o persoană având dreptul de a conduce cu suspendat”.
Sursa: Realitatea de Ialomita
Citește și:
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
- 20:42 - UE lansează „EU Inc”: firme înființate în 48 de ore, pentru a opri exodul companiilor spre SUA
- 19:36 - Scene de groază într-o familie din Iași: un bărbat și-ar fi omorât fiul și ar fi vrut să scape de cadavru
- 18:32 - Europa, în fața unei noi crize a carburanților: statele vecine intervin, România încă analizează
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News











