Petrecere cu zeci de invitați, "spartă" de polițiști în Ialomița

Petrecere cu zeci de invitați, "spartă" de polițiști în Ialomița
O petrecere cu 35 de invitați a fost întreruptă duminică de polițiști în Borănești, județul Ialomița. Polițiștii au dat amenzi de 19.000 de lei și au împrăștiat petrecăreții.
O petrecere cu 35 de invitați a fost întreruptă duminică de polițiști în Borănești, județul Ialomița. Polițiștii au dat amenzi de 19.000 de lei și au împrăștiat petrecăreții.
Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni s-au sesizat din oficiu, cu privire la faptul că la locuința unui bărbat în vârstă de 41 de ani, din localitatea Borănești, este organizată o petrecere privată, la care participă mai multe persoane.În urma verificărilor efectuate, polițiștii, cu sprijinul luptătorilor din cadrul Serviciului Pentru Acțiuni Speciale și al jandarmilor ialomițeni au identificat un număr de 35 de persoane, acestea fiind sancționate pentru nerespectarea prevederilor Legii nr.55/2020.Valoarea totală a amenzilor este de 19.000 de lei.Sursa: Realitatea de Ialomita
Citește și:
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
- 20:42 - UE lansează „EU Inc”: firme înființate în 48 de ore, pentru a opri exodul companiilor spre SUA
- 19:36 - Scene de groază într-o familie din Iași: un bărbat și-ar fi omorât fiul și ar fi vrut să scape de cadavru
- 18:32 - Europa, în fața unei noi crize a carburanților: statele vecine intervin, România încă analizează
Urmărește știrile Realitatea de Ialomita și pe Google News











